DOĞU TÜRKİSTAN ÇİN ZULMÜ BASIN AÇIKLAMAMIZ

DOĞU TÜRKİSTAN ÇİN ZULMÜ BASIN AÇIKLAMAMIZ

Samsun Milli irade Platformu(Samir) organizesiyle bugün cuma namazı sonrası saat 13.00’da Samsun Büyük Cami önunde Dogu Türkistandaki Çin zulmü protesto edilerek basın açıklaması gerceklestirdik ve dünya mazlumları için bir duaya amin dedik…

Samsun Milli İrade Platformu (SAMİR) organizesiyle bugün cuma namazı sonrası Samsun Büyük Cami önünde Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü protesto etmek için yaptığımız basın açıklamasına yüzlerce vatandaşımız katıldı. Çin devleti tarafından Doğu Türkistan’da tecrit ve asimilasyon gibi insanlık dışı ve çağ dışı uygulamalara maruz bırakılan soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza olan desteğimizi ifade ettik.
Bu haksız ve hukuksuz uygulamalara bütün insanlığın, bilhassa İslam ve Türk dünyasının karşı çıkması gerektiğini belirttik. Eğer İslam dünyası müslüman arıyorsa Doğu Türkistan müslümandır. Eğer Türk dünyası Türk arıyorsa Doğu Türkistan Türk’tür.
Eğer insanlık insan arıyorsa, Doğu Türkistan’da katledilen insanlıktır.
Basın açıklamamıza katılımlarıyla bizleri onurlandıran Samsun Valimiz sayın Osman Kaymak’a, Ak Parti il başkanı sayın Av. Ersan Aksu’ya, Samsun Üniversitesi rektörü Prof. Dr. sayın Mahmut Aydın’a, Kudüs Alimler Birliği üyesi ve Mescid-i Aksa murabıtı sayın Nurettin Recebi’ye, STK, Dernek, Vakıf, Sendika temsilcisi ve üyelerine, tüm Samsun’lu hemşehrilerimize yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Bu vesileyle; basın açıklamamız ve birlik ve beraberliğimizin amacına ulaşmasını ve hayırlı sonuçlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyor, saygılar sunuyorum.

Yazar hakkında

Bir cevap yazın